Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / KŘIŠŤÁLOVÁ PRYSKYŘICE / Křišťálová pryskyřice - lití do forem

KRIŠŤÁLOVÁ PRYSKYŘICE LITÍ DO FOREM

Veškeré komponenty na výrobu najdete na stránkách www.svicky.net a nebo konkrétně ZDE.


 
Existují ploché formy pro lití šperků, ozdob, dekoračních předmětů, dále pak tvarové formy na lití šperků - válečků, náramků, prstenů, krystalů.
Přibývá ale také velkých forem pro lití jehlanů, kvádrů, těžítek apod.
 
LITÍ PRYSKYŘICE DO FOREM - OZDOBY
Ozdoby se pak dají lepit na skleničky, vázy, skleněné nádoby - kostky, kvádry apod.

 

PLOCHÉ FORMY NA ŠPERKY:
Velmi jednoduchá technika, při které si musíme dávat pozor na zalévání sušených rostlin. Je nutno nalít 1. tenkou vrstvu, kterou necháme asi hodinu až dvě zavadnout. Na ni pak rostlinky nalepíme a po další hodině zalijeme další vrstvou.
 
POZOR! rostlinku musíme položit lícem dolů, neboť pohledová část šperku bude na spodu formy.
 
 
FORMY NA GEOMETRICKÉ TVARY:
 
 
S těmito formami se dají dělat úžasné věci. Při odlévání do nich si musíme poradit s bublinkami, na které jsou velmi náchylné. V těchto případech vždy používáme zatékavou pryskyřici. Pokud do nich vkládáme dekorace jen lehké vzdušné - jako na prvním obrázku, stačí jen jehla, kterou bublinky vyženeme na povrch.
Pokud ale vkládáme hustější sušiny a dekorace, musíme již použít vývěvu. Je to ale otázka okolo 15000,- Kč.
 
Dalším důležitým krokem je konečná úprava. Např. vrchy tyčinek je nutno zabrousit a vyleštit. Následně do nich navrtat očka, aby se daly zavěsit.
 
Pryskyřice také vypadá nádherně s kombinací dřeva:

 

 
BARVY DO KRIŠŤÁLOVÉ PRYSKYŘICE
 
Práškové jednobarevné i perleťové pigmenty do křišťálové pryskyřice (epoxidu). Barvy jsou neprůhledné, ale v závislosti na množství si světlé odstíny mohou určitou průhlednost zachovat. Bílá barva je čistě bílá, ostatní barvy jsou perleťové a vytvoříte s nimi pěkné metalické efekty. Barvy jsou dobře rozpustné.
Tip - Pigment důkladně rozmíchejte v menším množství jedné složky pryskyřice a poté přidejte větší množství a spojte s druhou tvrdnoucí složkou. Množství barvy doporučujeme vyzkoušet dle požadovaného odstínu a efektu.
 
 
Jsou velmi koncentrované a 5 - 10 kapek stačí k obarvení 100 ml pryskyřice. Můžeme s nimi pak dělat různé efekty jak vidíte na obrázku. Po nalití rozmíchané pryskyřice do forem necháme trochu na dně, přidáme kapku barvy, rozmícháme a kápneme do formičky. Párátkem pak vytvoříme různé efekty. Pokud zaléváme členité rostlinky nebo ozdoby, musíme si dát pozor a špičkou jehly vyhnat bublinky.
 
 
Dále pak existují různé barvy glitrové, reflexní a s různými efekty. My si něco řekneme o barvách MICA. Tyto barvy jsou nyní velmi populární a používají se hlavně do mýdel, neboť se neprolínají do jednotlivých vrstev. Pokud bych je měl jednoduše popsat, jsou to vlastně glitry, rozemleté na úplně jemný prášek.
Do pryskyřice se rovněž používají, ale je nutno jich dát několikanásobně více. Dají se využívat pro různé efekty.

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.